Засідання архітектурно-містобудівної ради

29.01.2020 р. відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради при Управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради

Вів збори голова цієї ради, т.в.о. першого заступника начальника Управління – головний архітектор міста, Артур Прокіпчук

Брали участь члени ради:

Вінтоняк Л. Р. – головний спеціаліст з питань генерального плану міста Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради – секретар ради .
Кошик О. І. – начальник Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради.
Баран О. К. – заступник начальника відділу генерального плану міста Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради.
Лосюк С. Д. – начальник відділу благоустрою, дизайну архітектурного середовища та реклами Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради.
Ідак В. В. – начальник відділу охорони культурної спадщини Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради.
Яблонь В. Д. – голова постійної депутатської комісії з питань містобудування та земельних відносин.
Капак М. М. – голова Івано-Франківської обласної організації НСАУ.
Кріль О. В. – начальник проєктного відділу – головний архітектор проєктів (ГАП) КВП «Архітектурно-планувальне бюро – ІФ».
Строїч А. П. – секретар постійної депутатської комісії з питань містобудування та земельних відносин.
Гайдар В. Г. – директор КП «Простір інноваційних креацій «Палац».
Кочмар В. В. – головний архітектор проєктів (ГАП), Івано- Франківська філія ДП УДНДІПМ «Діпромісто».
Косьмій М. М. – кандидат юридичних наук, доцент, декан факультету архітектури, будівництва та дизайну приватного вищого навчального закладу університету Короля Данила.
Кос О. Т. – головний архітектор проєктів (ГАП), ПП АПБ «Архілайн».
Ковальчук Ю. Б. – головний архітектор проєктів (ГАП), ТзОВ «Роял спейс концепт».
Соколовський З. Б. – архітектор, викладач університету
ім. Короля Данила Галицького.
Гаврищук П. П. – архітектор.
Кушнірюк С. М. – архітектор.

Також запрошені:

Бєляєв Т. В. – архітектор, один із засновників проєктного бюро «Проєктна майстерня Бєляєвих».
Дорошенко Я. М. – архітектор, співвласник ТОВ «АТЕЛЬЄ АРХІТЕКТУРИ ПЛЮС».
Юсипів І. В. – архітектор.
Галько Ю. В. – представник ТОВ «БК «ВЕРТИКАЛЬ».
Петрич С. І. – архітектор.
Глушкевич Р. Й. – головний архітектор – заступник директора Івано-Франківської філії Державного підприємства «Український державний науково-дослідний інститут проєктування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя.
Гончарик А. П. – архітектор-дизайнер, викладач кафедри архітектури та містобудування приватного вищого навчального закладу університету Короля Данила.
Федоряк В. О. – дизайнер.
Залевський В. В. – архітектор.
Федунків З. Б. – кандидат історичних наук (доктор філософії), доцент кафедри архітектури і містобудування Інституту архітектури, будівництва та енергетики ІФНТУНГ, член Національної спілки краєзнавців України, член історико-краєзнавчого об’єднання «Моє місто».

Розглянули та вирішили наступне:

1. Детальний план території для будівництва багатоквартирних житлових будинків з приміщеннями соціально-побутового призначення на вул. Гетьмана Мазепи, 144 у м. Івано-Франківську.

Вирішили: Детальний план території для будівництва багатоквартирних житлових будинків з приміщеннями соціально-побутового призначення на вул. Гетьмана Мазепи, 144 у м. Івано-Франківську перенести на розгляд чергового засідання з подальшим доопрацювання (виправленням всіх зауважень, вказаних членами архітектурно-містобудівної ради).

2. Коригування (внесення змін до) детального плану території для будівництва багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями громадського призначення на вул. Гетьмана Мазепи, 142 у м. Івано-Франківську.

Вирішили: Зменшити відсоток забудови земельної ділянки, збільшити відстань споруди до червоної лінії дороги, вирішити питання щодо об’їздів-проїздів на земельній ділянці, яка не належить на праві власності забудовнику.

3. Детальний план території для будівництва будівлі громадського призначення на вул. Симона Петлюри, поруч зупинки «Хлібокомбінат» у м. Івано-Франківську.

Вирішили: В процесі розробки робочого проєкту, визначити, згідно чинних державних будівельних норм, та забезпечити необхідну кількість паркомість та заїзд на проєктовану ділянку, збільшити відстань від проїзду до проєктованої 2-поверхової споруди.

4. Детальний план території для будівництва споруд громадського призначення в межах вул. Максимовича, поруч будинку № 12 у м. Івано-Франківську.
Вирішили: Змінити конфігурацію споруди (дзеркально розвернути) відносно червоних ліній вулиці, визначитися із конфігурацією плями забудови, відкрити вхід до існуючого заводу.

Вирішили: Змінити конфігурацію споруди (дзеркально розвернути) відносно червоних ліній вулиці, визначитися із конфігурацією плями забудови, відкрити вхід до існуючого заводу.

5. Містобудівна документація «Зміна № 1 до генерального плану с. Підпечери».

Слухали Глушкевича Р. Й. Попередній генеральний план с. Підпечери затверджено у 2011 році. Основна зміна до нього полягає у внесенні змін на п’яти земельних ділянках: влаштування проїзду до існуючого будинковолодіння; виділення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства; земельні ділянки, призначені для будівництва багатоквартирної житлової забудови на території колишньої охоронної зони кладовища, залишити для територій комунальних підприємств; територія, яка передбачалась для «зеленої зони», поміняти під житлову забудову; територію промислових підприємств біля озера віддати під торгово-розважальну та житлову забудову.

Пропозиції та зауваження відсутні.

6. Реставрація будинку з надбудовою на вул. Ринок, 8 у м. Івано-Франківську.

Вирішили: Дозвільні документи щодо здійснення робіт на пам’ятці архітектури надати виключно на реставрацію в межах існуючого об’єму та винести дане питання на засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини.

Наостанок рада приділила увагу проектам музеєфікації Тисменицької брами Станіславської фортеці.

З проектами можна ознайомитись та висловити свої думки з їх приводу в групі мережі facebook Архітектура ІФ

Більше фото події є в новині на нашій сторінці мережі facebook Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності ІФ міської ради

З перебігом обговорення питання музеєфікації Тисменицької брами та інших питань можна ознайомитись, переглянувши/завантаживши протокол зборів: https://drive.google.com/open…