Відкрито пам’ятник Степану Пушику

18 вересня 2019 року в Івано-Франківську відкрили пам’ятник українському письменнику, літературознавцю, журналісту, громадсько-культурному та політичному діячу, професору Прикарпатського університету Степану Григоровичу Пушику.

Скульптурну композицію встановлено на пішохідній зоні вулиці Шевченка, поруч будинку №74-76. Місце обрано навпроти навчального корпусу ПНУ ім. В. Стефаника, де працював Степан Пушик.

Автор монументу – львівський скульптор Володимир Семків (Volodya Semkiv), який пояснює, що під час реалізації проєкту відштовхувався від ідеї із записником. Щоденник символізують 9 сталевих листів товщиною 6 мм із ажурним написом «Степан Пушик» та текстом – присвятою на першому листі. Погруддя письменника виконано в бронзі. Загальна висота пам’ятника – 2, 30 м.

«Під час роботи я багато спілкувався із родиною Пушиків. Дізнався, що Степан Григорович постійно ходив із записником і постійно щось у ньому занотовував. Це надихнуло мене зробити пам’ятник у такому стилі, адже нотатник ще за життя став елементом його індивідувальності. Тому й виникла ідея ось такого монументального щоденника із віршем авторства Степана Пушика, який обрали члени його сім’ї», – розповідає скульптор.

За його словами, робота над пам’ятником тривала понад 6 місяців. Загальна вартість склала 190 тисяч гривень.

Урочисто відкривали пам’ятник дружина письменника Галина та син Тарас, міський голова Руслан Марцінків та скульптор Володимир Семків. Долучились до заходу десятки франківців, які особисто були знайомі зі Степаном Пушиком.

«Нинішня вітряна погода наче передає запальний характер Степана Григоровича, який міг використати гостре слівце, але завжди залишався відвертим і щирим у розмові. Не раз я зустрічався з ним саме на цій вулиці, ця людина завжди мала багато ідей і прагнула їх обговорити. Степан Пушик увійшов в історію, як виданий етнограф, письменник, народний депутат, що проголошував Незалежність, і як видатний франківець», – зазначив очільник міста Руслан Марцінків.