Відчути і порівняти: акція «Чиновники на візках»

Сьогодні, 4 грудня, в Івано-Франківську пройшла акція «Чиновники на візках», ініційована міським головою.  Її мета – дати можливість представникам влади на власному досвіді відчути рівень пристосування міста для людей з інвалідністю.

Окрім Руслана Марцінківа на інвалідний візок тимчасово сіли також керівники структурних підрозділів виконавчого комітету.

«Кожному потрібно відчути на собі потреби людей з інвалідністю. Директори, начальники та чиновники мають під іншим кутом поглянути на реальність та ставитися до своєї роботи по-іншому, щоб норми доступності виконувалися не формально, а реально. Нещодавно активісти ініціативи Доступно.UA склали рейтинг доступності міст, в якому Івано-Франківськ посів друге місце після Вінниці. Тобто позитивні зрушення є, але роботи ще дуже багато у цьому напрямку », – каже міський голова Руслан Марцінків.

За словами т. в. о головного архітектора міста Артура Прокіпчука, який став одним із учасників акції, вимоги щодо доступності мають в обов’язковому порядку враховуватись в проектній документації на будівництво житлових та громадських будинків.

«Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності видає документи — містобудівні умови та обмеження, які прописують вимоги щодо доступності і орієнтовані на створення безперешкодного життєвого середовища для осіб із інвалідністю та інших маломобільних груп населення», – зазначив Артур Прокіпчук.

Додамо, що такий захід в Івано-Франківську проводиться не вперше. Посадовці на візках уже вивчали доступність міста у 2016 році