В Тернополі презентували Геопортал містобудівного кадастру

23 грудня у Тернополі презентували Геопортал містобудівного кадастру Тернопільської міської територіальної громади. У заході взяли участь т.в.о головного архітектора міста Івано-Франківська Артур Прокіпчук і працівники відділу містобудівного кадастру Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради. Компанію їм склали представники, головні архітектори інших міст України, також представники міністерства розвитку громад та територій України.

Геопортал містобудівного кадастру – картографічний інтернет-ресурс, який виступає єдиною точкою доступу до великої кількості інформаційних джерел даних із системою інструментів перегляду та пошуку географічної інформації, її візуалізації, завантаження та поширення.

Можливості геопорталу:
– великий набір функцій: навігація по карті, редагування даних, оперування векторними шарами мапи, просторовий аналіз, адресний пошук;
– для роботи користувачу не потрібні спеціалізоване програмне забезпечення та кваліфікація картографа, достатньо наявності веб-браузера та підключення до мережі інтернет;
– простота пошуку, швидке оновлення та редагування бази даних;
– захист інформації від спотворення та несанкціонованого доступу.

Начальник Управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради Василь Бесага наголосив, що геоінформаційна система містобудівного кадастру є надзвичайно важливою складовою життя сучасного міста. Та підкреслив, що наразі презентують тестову версію продукту, який дозволить в онлайн режимі отримати інформацію стосовно земельних ресурсів (відведення земельних ділянок, оренди), генплану та зонінгу, інженерних мереж, забудов, містобудівних умов та обмежень, будівельних паспортів, розміщення рекламних конструкцій тощо.

За словами т.в.о головного архітектора міста Івано-Франківська Артура Прокіпчука, у перспективі в 2020 році має з’явитися Геопортал містобудівного кадастру Івано-Франківської міської територіальної громади:

«Містобудівний кадастр має стати основою геоінформаційної системи аудиту міста. Ця система робить більш ефективним управління містом в цілому та його окремим ресурсами – природними, економічними, демографічними тощо. Поєднання інформації про всі ці ресурси дозволить оперативно отримати необхідні дані про об’єкти, які розміщені на території міста, сформувати витяги, провести геоінформаційний аналіз тощо. В єдиній інформаційній базі є потреба, навіть необхідність, а також це слідування тенденціям сучасного світу».