В Івано-Франківську відкрили пам’ятник Роману Шухевичу

У День Героїв, 23 травня, в Івано-Франківську урочисто відкрили пам’ятник українському політичному і державному діячу, військовику, члену галицького крайового проводу Організації українських націоналістів, генерал-хорунжому, головнокомандувачу Української повстанської армії, голові Секретаріату Української головної визвольної ради (1943–1950), Герою  України з удостоєнням ордена Держави Роману Шухевичу.

Пам’ятник встановлено на вулиці Шухевичів, 35, поруч школи-гімназії №2. За задумкою авторів, — скульптора Ігоря Семака та архітектора Євгена Шатирка,  — герой одягнений у шинель, яку розвіває вітер. Це надає скульптурі динаміки. Рука стиснута в кулак, що символізує мужність та незламність. Силует фігури візуально нагадує трапецію.

«Роман Шухевич — дуже видатна для українців постать. Символічно, що цей пам’ятник встановлено біля української гімназії №2. Адже навчальний заклад розташовано на вулиці, названій його іменем», — зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

На переконання очільника міста, Шухевич і сьогодні надихає українських бійців на боротьбу з ворогом.

Нагадаємо, у 2017 році на місці спорудження пам’ятника Герою України, головному командиру УПА Роману Шухевичу «Тарасу Чупринці» на вулиці Шухевичів, поруч Івано-Франківської гімназії №2, обласним націоналістичним громадсько-політичним об’єднанням «Національний вибір» було закладено символічний камінь.

Про встановлення символічного каменю та оголошення конкурсу на визначення переможця ескізних проектів пам’ятника йшлося в рішенні виконавчого комітету №447 від 29.06.2017р.

31.10.2018р. відбувся конкурс на визначення переможця ескізного проекту пам’ятника Роману Шухевичу в Івано-Франківську. За результатами відкритого голосування, конкурсним журі присуджено перше місце ескізній пропозиції скульптора Ігоря Семака та архітектора Євгена Шатирка.