Триває реставраційний ремонт декорованої огорожі палісадника на Короля Данила, 1

Як вже повідомлялось, за адресою вулиця Короля Данила, 1 в Івано-Франківську розпочато реставраційний ремонт мурованої, багатодекорованої огорожі палісадника будинку:

Проєктно-кошторисна документація була виготовлена КВП АПБ-ІФ на замовлення Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності. Перемогу на тендері отримало ТОВ «ЕКСКЛЮЗИВБУД ІФ».
Про хід робіт розповів головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини Департаменту містобудування та архітектури Володимир Ідак.
«Першим етапом став демонтаж знищених елементів огорожі. По окремих залишках автентичних елементів вдалось зробити цілісні форми і таким чином відновити втрачене. Зараз майстри монтують на місце балясини та інші відновлені елементи огорожі. Також плануємо очистити цоколь», – каже Володимир Ідак.
На цій частині огорожі ремонт проводиться за кошти міського бюджету і обійдеться в майже 150 тисяч гривень. Крім того, власник сусіднього приміщення компанія «Moris Group» зголосились продовжити роботи на своїй частині – власним коштом.
Є ще ділянка огорожі, де мурована частина була замінена кованими елементами. За словами Володимира Ідака, наразі ведуться перемовини з власником приміщення про його долучення до робіт і відновлення огорожі по всій її первинній довжині. Як вона виглядала раніше – можна побачити тут на старій світлині.