Сесія міської ради затвердила зміни до Генерального плану міста

07.06.2019 р. сесія Івано-Франківської міської ради прийняла рішення затвердити містобудівну документацію «Внесення змін до Генерального плану міста Івано-Франківська суміщеного з історико-архітектурним опорним планом міста», за вийнятком частини, що стосується орендованої ТЗоВ «Розважально-відпочинковий центр «Гаразд» земельної ділянки площею 4 га зі сторони вул. Романа Гурика (кадастровий номер 2610100000:24:001:0078)

За таке рішення проголосували 26 депутатів міської ради.

Генеральний план міста, що отримав зміни, затверджений рішенням міської ради ще 03.07.2001 р.. За цей час в місті суттєво змінилась соціально-економічна ситуація, яка спонукає до прийняття  нових рішень, в тому числі у сфері містобудування. Ця проблема може бути вирішена коригуванням генплану.

У зв’язку з цим Івано-Франківська міська рада прийняла рішення від 15.03.17 р. №70/11 про розробку змін до генерального плану міста Івано-Франківська, суміщеного з історико-архітектурним опорним планом міста.

На виконання рішення була укладена угода з Державним підприємством «УДНДІПМ «Діпромісто» ім. Ю.М. Білоконя» на розробку містобудівної документації. Паралельно розроблявся історико-архітектурний опорний план, що є обов’язковим згідно законодавства для історичних міст України.

В липні 2018 року розробник передав проект генерального плану до Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини міської ради. Проект генерального плану був оприлюднений в ЗМІ, а також почалася процедура збору пропозицій громадськості згідно чинного законодавства. Таких пропозицій надійшло близько двох сотень.

31.08. 2018 р. були проведені громадські слухання згідно Статуту міста, під час яких було отримано ряд додаткових пропозицій від громадськості, більшість яких булла врахована в проекті генерального плану міста.

21.09.2018 р. були проведені ще одні громадські слухання генерального плану як регуляторного акту.

04.10.2018 р. проект генерального плану розглядався на засіданні містобудівної ради.

25.03.2019 р. наказом Міністерства культури затверджено межі та режими використання історичного ареалу та зон охорони пам’яток, визначені історико-архітектурним опорним планом м.Івано-Франківська.

29.03.2019 р. Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція» (державне підприємство – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства) в своєму експертному звіті встановив відповідність документації законодавству, будівельним нормам, державним стандартам і правилам, рішенням органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань планування і забудови територій.

Отже, було проведено велику роботу і залучено широке коло громадськості та фахівців для обговорення та опрацювання цього масштабного проекту. Результат – оновлений Генеральний план.

Завантажити основне креслення Генерального плану міста >>