На Незалежності, 34 тривають роботи з опорядження фасадів

В Івано-Франківську на вулиці Незалежності тривають роботи з опорядження фасадів будинку №34, які перебували у незадовільному стані – відшарувалась та осипалась штукатурка.

Ініціативна група мешканців будинку звернулася до Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради за погодженням паспорту опорядження фасадів  будівлі.

За словами т.в.о. головного архітектора міста Артура Прокіпчука, згідно з цим документом і формується зовнішній вигляд об’єкту архітектури. Він визначає опоряджувальні матеріали — назву матеріалу, фактуру, колір з наведенням найменування або маркування у відповідності з каталогами виробника матеріалу. Паспорт опорядження фасадів є важливою і невід’ємною частиною проекту капітального ремонту або термомодернізації будівлі, який передбачає утеплення зовнішніх стін з їх подальшим опорядженням.

Перед початком робіт у будинку №34 на вулиці Незалежності було перевірено стан конструктивних елементів споруди, декору. Після цього зовнішні стіни очистили від бруду і старого оздоблювального шару та відремонтували виявлені пошкодження (тріщини, заглибини). Далі було підготовлено поверхню під нанесення кількох шарів фарби. Крім того, має бути виконано ремонт піддашків та опорядження цоколя.