Мазепи, 5: Відреставровано двері

Відреставровано та встановлено двері в будинку на вулиці  Гетьмана Мазепи, 5, в Івано-Франківську.

Робота над дверима тривала близько року. Міському бюджету вона обійшлася майже в 50 000 грн.

Ініціатором та координатором реставрації дверей є громадська ініціатива «Франківськ Який Треба Берегти». Її засновниця Марічка Козакевич та міський голова Руслан Марцінків спостерігали за завершальними штрихами майстрів.

Автентичні двері із сосни були в поганому стані, деякі деталі довелося взагалі замінити. Щоб не проглядалися місця зі старою і новою деревиною, було прийнято рішення пофарбувати двері у бордовий колір – під відтінок нещодавно відреставрованого фасаду.

«Робота над дверима загалом тривала близько року. В тому числі це вивчення і дослідження стану дверей, визначення необхідного переліку реставраційно-відновлювальних робіт, це пошук і залучення необхідних фахівців для виготовлення проектно-кошторисної документації, це і перемовини з міською владою про виділення необхідного фінансування, це і власне самі ремонтно-реставраційні роботи.» – прокоментував нам співзасновник громадської ініціативи «Франківськ Який Треба Берегти» Юрій Козакевич.

Раніше, також за бюджетні кошти, проводилась реставрація дверей будинку на вулиці  Гетьмана Мазепи, 7, 9. А двері на Мазепи, 36 були відреставровані завдяки небайдужим мешканцям, які виграли проект «Бюджет участі ІФ» та отримали гроші на реставрацію. Отже, нинішні двері стали вже четвертими на цій вулиці, які відреставровані за кошти міського бюджету.

Додамо, що рішенням № 384-22 від 14.12.2018р. Івано-Франківської міської ради затверджено «Програму охорони культурної спадщини на 2019-2021 роки», якою передбачено продовжити фінансування міським бюджетом реставраційні роботи фасадів пам’яток архітектури та відновлення автентичних дверей, яке станом на 2019 рік складає 6,5 млн. грн.