Івано-Франківськ приймає Міжнародну науково-практичну конференцію «Теорії та практики гармонійного розвитку міст»

17 травня 2019 року  в Івано-Франківському Університеті Короля Данила відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Теорії та практики гармонійного розвитку міст», яка відбувається в рамках ІІІ Міжнародного науково-практичного симпозіуму: «Концептуальні проблеми розвитку сучасної гуманітарної та прикладної науки». Її учасники обговорюють шляхи вирішення актуальних проблем в розвитку архітектури, будівництва, технологій та дизайну міст.

Серед учасників конференції науковці, практичні працівники та студенти вищих навчальних закладів з України, а також запрошені експерти з-за кордону. Зокрема, професори кафедри загосподарювання середовища і просторової політики Лодзінського Університету  Агнешка Рохмінська і Бартик Бартосєвич (Лодзь, Польща) та дизайнер Клемент Колетто (Ліон, Франція).

Учасників конференції привітали директор департаменту містобудування міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Сергій Білоус та директор державного підприємства «НДПІ Містобудування» Микола Сюр, які наголосили, що центральним у дискусії учасників повинно бути питання вирішення найбільш актуальних теоретичних і практичних проблем, які можуть стати завадою для гармонійного розвитку міст.

В рамках конференції організовано роботу кількох дискусійних платформ:

  1. Сталий розвиток міст.
  2. Розумне місто та проблеми комфортності середовища.
  3. Нематеріальні чинники та характеристики в обґрунтуванні архітектурно-урбаністичних рішень. Естетика міст.
  4. Нові інженерно-технологічні рішення в просторовій організації та розвитку міст і територій. Утилізація відходів.

У роботі дискусійної платформи про сталий розвиток міст взяв участь в.о. головного архітектора Івано-Франківська Артур Прокіпчук, який виступив із доповіддю на цю тематику.

Артур Прокіпчук: “Питання гармонійного розвитку будь-якого населеного пункту не можливе без погляду в майбутнє. Такий погляд, передбачення, дозволить визначитись зі стратегією. Стратегія розвитку задає вектор роботи по створенню головної містобудівної документації, якою є генеральний план. Саме в ньому все і втілюється – наперед прорахована гармонія міста в усіх аспектах його розвитку.”