Бачинського, 3: Автентичні двері на реставрації

В майстерні, де знаходяться дерев’яні двері будинку-пам’ятки архітектури Бачинського, 3, показали і розповіли на якому етапі перебувають ремонтно-реставраційні роботи.

«Ми зняли кілька шарів старої фарби. Пошкоджені місця заробили терпугою з клеєм. Її використовуємо, бо набагато твердіша, ніж шпаклівка. Автентичну металеву фурнітуру зберегли, відчистили, а старі шурупи замінили. Дверні полотна обробили спеціальним антисептичним розчином і консерваційним покриттям, далі олійним покриттям у кілька шарів. Дала буде фінальний шар масло-віск», – розповідає  майстер Нікіта Бєлоножкін.

Вже ближчим часом майстри мають демонтувати, забрати в майстерню та опрацювати автентичну фрамугу. Після цього на місці буде реставровано дверну коробку та поставлено полотна з фрамугою. Також буде встановлено дверну ручку, а мешканці самостійно прилаштують кодовий замок – поруч, а не безпосередньо в полотні дверей.

Двері будинку-пам’ятки архітектури на вулиці Бачинського, 3 знаходяться в титульному списку «Програми охорони культурної спадщини на 2019-2021 роки», тому були демонтовані і відправлені Управлінням архітектури, дизайну та містобудівної діяльності* на проведення ремонтно-реставраційних робіт.

Попередньо на замовлення Управління архітектури* було виготовлено проєктно-кошторисну документацію, яка пройшла експертизу. Всі роботи по цих дверях, як і по низці попередніх, будуть оплачені коштом міського бюджету.

Тендер на проведення робіт виграв ФОП Бєлоножкін.

Нагадаємо, на засіданні виконавчого комітету відзвітували про роботу Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності* у 2020 році. Минулого року вдалося відреставрувати 11 дверей. Переглянути перелік і фото можна тут: https://www.facebook.com/dma.if/posts/1337431543303114

* зараз вже Департамент містобудування та архітектури