Нагороджено переможців конкурсу «Краща вітрина міста Івано-Франківська»

Сьогодні, 26 грудня, на засіданні міського виконавчого комітету до свого логічного завершення дійшов оголошений Управлінням архітектури, дизайну та містобудівної діяльності конкурс «Краща вітрина міста Івано-Франківська» – було нагороджено його переможців.

Передувала цьому робота конкурсної комісії, яка визначила переможців у кожній із номінацій. Нагороди вручив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

У номінації «Краща вітрина крамниці промислових товарів»:

перше місце – галерея сувенірів «Оле-Тур», вул. Січових Стрільців, 19/1;
друге місце – крамниця «Оптика твого міста», вул. Сотника Мартинця, 4;
третє місце – магазин жіночого одягу «Аліот», Вічевий майдан, 3/1.

У номінації «Краща вітрина крамниці продуктових товарів»:

перше місце – крамниця-кав’ярня «Цар-хліб», вул. Галицька, 3;
друге місце – продуктова крамниця «Чумацький шлях», вул. Січових Стрільців, 7;
третє місце – конкурсна комісія прийняла рішення не присуджувати.

У номінації «Краща вітрина закладу з надання послуг»:

перше місце – ТОВ «Дельта ІФ» клініка краси «Територія краси», вул. Лесі Українки, 4;
друге місце – ТОВ «Дельта ІФ» магазин-студія «Територія краси», вул. Незалежності, 18;
третє місце – конкурсна комісія прийняла рішення не присуджувати.

У номінації «Краща вітрина закладу громадського харчування»:

перше місце – крамниця-кав’ярня «Цар-хліб», вул. Леся Курбаса, 2;
друге та третє місця – конкурсна комісія прийняла рішення не присуджувати.

Переможцям вручено сертифікати на отримання грошової винагороди: за перше місце – по 2000 гривень, за друге місце – по 1500 гривень, за третє місце – по 1000 гривень.

Дякуємо учасникам конкурсу за пророблену роботу та проявлену ініціативу!

В Тернополі презентували Геопортал містобудівного кадастру

23 грудня у Тернополі презентували Геопортал містобудівного кадастру Тернопільської міської територіальної громади. У заході взяли участь т.в.о головного архітектора міста Івано-Франківська Артур Прокіпчук і працівники відділу містобудівного кадастру Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради. Компанію їм склали представники, головні архітектори інших міст України, також представники міністерства розвитку громад та територій України.

Геопортал містобудівного кадастру – картографічний інтернет-ресурс, який виступає єдиною точкою доступу до великої кількості інформаційних джерел даних із системою інструментів перегляду та пошуку географічної інформації, її візуалізації, завантаження та поширення.

Можливості геопорталу:
– великий набір функцій: навігація по карті, редагування даних, оперування векторними шарами мапи, просторовий аналіз, адресний пошук;
– для роботи користувачу не потрібні спеціалізоване програмне забезпечення та кваліфікація картографа, достатньо наявності веб-браузера та підключення до мережі інтернет;
– простота пошуку, швидке оновлення та редагування бази даних;
– захист інформації від спотворення та несанкціонованого доступу.

Начальник Управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради Василь Бесага наголосив, що геоінформаційна система містобудівного кадастру є надзвичайно важливою складовою життя сучасного міста. Та підкреслив, що наразі презентують тестову версію продукту, який дозволить в онлайн режимі отримати інформацію стосовно земельних ресурсів (відведення земельних ділянок, оренди), генплану та зонінгу, інженерних мереж, забудов, містобудівних умов та обмежень, будівельних паспортів, розміщення рекламних конструкцій тощо.

За словами т.в.о головного архітектора міста Івано-Франківська Артура Прокіпчука, у перспективі в 2020 році має з’явитися Геопортал містобудівного кадастру Івано-Франківської міської територіальної громади:

«Містобудівний кадастр має стати основою геоінформаційної системи аудиту міста. Ця система робить більш ефективним управління містом в цілому та його окремим ресурсами – природними, економічними, демографічними тощо. Поєднання інформації про всі ці ресурси дозволить оперативно отримати необхідні дані про об’єкти, які розміщені на території міста, сформувати витяги, провести геоінформаційний аналіз тощо. В єдиній інформаційній базі є потреба, навіть необхідність, а також це слідування тенденціям сучасного світу».

Відзнаки за турботу про культурну спадщину

Сьогодні, 17 грудня, на оперативній нараді, міський голова Івано-Франківська відзначив керівників підприємств, які не просто працюють у місті, а й дбають про нього.

Руслан Марцінків подякував медичному закладу «Медлюкс» (вул. Чорновола, 63) та «Райффайзен Банку Аваль» (вул. Незалежності, 19) за якісну реставрацію пам’яток архітектури, в яких вони знаходяться.

Додамо, що всі роботи ними проводилися за власний рахунок – без залучення бюджетних коштів.

Очільник Івано-Франківська закликав інших підприємців міста брати приклад!

Розпочалися роботи на гостроаварійній ділянці корпусу «Б» палацу Потоцьких

Виготовлено проєкт протиаварійних робіт по корпусу «Б» (терапевтичний). Зі Львова приїздили архітектор-реставратор, конструктор, які працювали із цим будинком. Під час повторного обстеження споруди було виявлено тріщини в будівлі, які мають динамічний характер – гостроаварійний кут будинку з боку від корпусу «А», який потребує термінової фіксації. Спеціалісти порекомендували провести невідкладні протиаварійні роботи для негайного зовнішнього укріплення.

Це стало причиною для скликання спеціальної комісії, яка погодила проведення робіт на цій гостроаварійній частині. Після цього було зроблено необхідні витяги з проєкту і кошторису:

https://www.facebook.com/PotockiPalace.if.ua/posts/500946543840974

«У комплексному проєкті ця частина робіт передбачена, але її «витягнули» окремо, щоб швидко зробити зовнішнє укріплення. Це мають бути дерев’яні зовнішні підпори під гостроаварійни кут. Вже укладено договір із підрядником. Більше того, вже закладені фундаменти під опори і заготовлено матеріал (дерев’яні бруси, дошки). Тепер чекаємо, поки бетон набере міцності. Для цього він має, як мінімум, два тижні вистоятися і «схопити» закладні. Погода у цьому сприяє. Тож вже найближчим часом будемо продовжувати роботи із дерев’яними елементами підпор, щоб зафіксувати той кут», – розповідає директор КП «Простір інноваційних креацій «Палац» Володимир Гайдар.

За його словами, найгірші моменти для таких споруд – це міжсезоння, коли є часте замерзання – розмерзання грунту, основи біля фундаментів. Це сприяє утворенню динамічних тріщин.

«Тому хочемо зафіксувати цю гостроаварійну ділянку до того, як почнуться морози. Далі продовжимо роботу із комплексною документацією на протиаварійні роботи по корпусу Б. Бо ліквідацію гостроаварійності цього кута ми робимо за рішенням комісії, а комплексний проєкт будемо подавати на експертизу, отримувати всі дозволи – так, як має бути згідно відповідних процедур. Отримавши необхідну дозвільну документацію, зможемо оголошувати тендер. Маючи підрядника, зможемо, думаю, вже взимку розпочати роботи з укріплення-фіксації несучих конструкцій корпусу Б повністю», – додає Володимир Гайдар.

Це буде укріплення всіх зовнішніх отворів, перекриттів, всіх внутрішніх проємів. Тобто, фіксація всіх несучих елементів конструкції. Крім того, в периметрі другого і третього поверхів будуть влаштовуватися металеві тяжі. Їх завдання – робити так званий «диск жорсткості» на кожному поверсі.

Ознайомитися з існуючим станом корпусу «Б» можна за посиланням:
https://www.facebook.com/PotockiPalace.if.ua/posts/500919980510297

 

 

Перспектива нової пішохідної вулиці у середмісті

Вулиця Вірменська — невелика вулиця в центрі Івано-Франківська, яка починається від вулиці Страчених, перетинає вулицю Левка Лук’яненка і вливається у вулицю Шеремети біля ринку.

Наразі одна із найстаріших вулиць перебуває не в найкращому стані, часто «захоплюється» хаотично запаркованими автомобілями та є незручною для пішоходів.

Розроблено ескіз проєкту реконструкції, за яким вулиця має отримати нове мощення, невеликі громадські простори з вуличними меблями та парковим освітленням. Окрім розміщення елементів благоустрою заплановано озеленення.

Пропонується вулицю Вірменську зробити пішохідною.

Продовжити читання “Перспектива нової пішохідної вулиці у середмісті”