Бачинського, 3: Автентичні двері на реставрації

В майстерні, де знаходяться дерев’яні двері будинку-пам’ятки архітектури Бачинського, 3, показали і розповіли на якому етапі перебувають ремонтно-реставраційні роботи.

«Ми зняли кілька шарів старої фарби. Пошкоджені місця заробили терпугою з клеєм. Її використовуємо, бо набагато твердіша, ніж шпаклівка. Автентичну металеву фурнітуру зберегли, відчистили, а старі шурупи замінили. Дверні полотна обробили спеціальним антисептичним розчином і консерваційним покриттям, далі олійним покриттям у кілька шарів. Дала буде фінальний шар масло-віск», – розповідає  майстер Нікіта Бєлоножкін.

Вже ближчим часом майстри мають демонтувати, забрати в майстерню та опрацювати автентичну фрамугу. Після цього на місці буде реставровано дверну коробку та поставлено полотна з фрамугою. Також буде встановлено дверну ручку, а мешканці самостійно прилаштують кодовий замок – поруч, а не безпосередньо в полотні дверей.

Двері будинку-пам’ятки архітектури на вулиці Бачинського, 3 знаходяться в титульному списку «Програми охорони культурної спадщини на 2019-2021 роки», тому були демонтовані і відправлені Управлінням архітектури, дизайну та містобудівної діяльності* на проведення ремонтно-реставраційних робіт.

Попередньо на замовлення Управління архітектури* було виготовлено проєктно-кошторисну документацію, яка пройшла експертизу. Всі роботи по цих дверях, як і по низці попередніх, будуть оплачені коштом міського бюджету.

Тендер на проведення робіт виграв ФОП Бєлоножкін.

Нагадаємо, на засіданні виконавчого комітету відзвітували про роботу Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності* у 2020 році. Минулого року вдалося відреставрувати 11 дверей. Переглянути перелік і фото можна тут: https://www.facebook.com/dma.if/posts/1337431543303114

* зараз вже Департамент містобудування та архітектури

 

 

 

 

Демонтаж 23 + 13

25 березня виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради прийняв рішення про демонтаж ще цілого ряду об’єктів зовнішньої реклами та вивісок.
На підставі актів обстеження КП «Муніципальна інспекція «Добродій», працівники комунального підприємства мають демонтувати 23 об’єкти зовнішньої реклами, власників яких не встановлено.
На підставі актів обстеження та приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері благоустрою, працівники КП мають демонтувати ще 13 вивісок.

Продовжити читання “Демонтаж 23 + 13”

До уваги розповсюджувачів зовнішньої реклами

Процедура отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами складається з двох етапів:

Перший – встановлення пріоритету;

Другий – власне отримання дозволу.

Важливо: Пріоритет не являється дозволом і він не надає права на встановлення рекламної конструкції. Пріоритет це процедурний крок, який означує і бронює за заявником місце, де буде розміщено об’єкт зовнішньої реклами у разі отримання відповідного дозволу. Продовжити читання “До уваги розповсюджувачів зовнішньої реклами”

Бюджет участі – стартував прийом заявок

Сьогодні, 9 березня, стартував прийом заявок на участь в програмі «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у Івано-Франківській міській територіальній громаді». Триватиме прийом до 30 березня.
Починаючи з цього року в програмі присутня категорія «Об’єкти культурної спадщини», на яку виділено 1 500 000 грн.
Детальніше про категорію ми писали:
Дізнатись більше та подати заявку можна на гарному спеціальному сайті бюджету участі:

Продовжується демонтаж незаконних рекламних конструкцій

Відповідне рішення 26 лютого прийняв виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради.
 
На підставі актів обстеження (огляду) території, складених КП «Муніципальна інспекція «Добродій», працівники КП мають демонтувати об’єкти зовнішньої реклами, власників яких не встановлено.
 
Зокрема, 13 рекламних конструкцій на електроопорах на вулиці Галицькій, а також об’єкти зовнішньої реклами: на вулиці Галицькій, 85, на вулиці Мазепи, 20\8, на фасаді будинку на вулиці Чорновола, 4 та два об’єкти зовнішньої реклами на фасаді будинку на вулиці Чорновола, 2.